Modelul afişului Campaniei Naţionale „Cartea – dar nepreţuit”.

Stimaţi bibliotecari! Dragi concetăţeni!

Plasăm pe site  modelul afişului Campaniei Naţionale „Cartea – dar nepreţuit”.

Vă rugăm să-l multiplicaţi şi să-l distribuiţi membrilor comunităţii d-voastra, iar despre rezultatele Campaniei să anunţaţi Serviciul de Asistenţă de Specialitate a Bibliotecii Publice Raionale „Mihai Eminescu”.

Bibliotecarilor le urăm succese şi donatori impunători, iar tuturor cetaţenilor raionului Rezina şi nu numai ne adresăm cu rugămintea: susţineţi această Campanie de colectare a fodurilor de carte pentru bibliotecile din care veniţi şi veţi fi răsplătiţi prin satisfacţia, zîmbetele miilor de cititori ce trec pragul Bibliotecilor.

Cei mai impunători donatori vor fi premiaţi cu Testimoniu din partea Ministerului Culturii Republicii Moldova, Comisia Naţională a Republicii Moldova pentru UNESCO şi Biblioteca Naţională a Republicii Moldova. Învingîtorii locali se vor bucura deasemenea de Testimonii din partea Consiliului Raional Rezina, Secţia Raională Cultură şi Biblioteca Publică Raională „Mihai Eminescu”.

Vă aşteptăm cu drag!

Galina Davîdic, directorul BPR „Mihai Eminescu”

Data: 08.09.2013