Divertisment

Indicatoare de bibliotecă „glumeţe”

Bibliotecarul are probleme cu maşina şi încearcă să ajungă la bibliotecă cît de repede poate. Aşteptaţi-l !

Bibliotecarul a avut aseară o întîlnire romantică şi probabil că este îndrăgostit. Acum este momentul să-i cereţi favoruri.

Bibliotecarul are multe pe cap în prezent: bloguri, Faces.md, youtube.com, Одноклассники.ru etc. Dacă nu este foarte important, urgent sau ceva care să îl intereseze pe bibliotecar, reveniţi prin e-mail, serviciul on-line „Întreabă bibliotecarul” sau cele enumerate mai sus.

Vă rugăm: nu ne consideraţi la fel, noi  suntem diferiţi.

Bibliotecarul şi-a luat o mică pauză şi a plecat la o plimbare. Mai bine nu-l deranjaţi cînd se întoarce.

Bibliotecarii au pauză de masă. Ei se hrănesc într-o zonă special amenajată pentru luarea mesei de către angajaţi. Aceasta NU  înseamnă însă că VOI puteţi să mîncaţi în bibliotecă !

Bibliotecara poartă o costumaţie nouă. Este în interesul dumneavoastră să îi faceţi un compliment.

Bibliotecarii au o conversaţie. Vă rugăm, nu-i întrerupeţi ! E spre binele dvs.

Bibliotecarul a ieşit la o ţigară. Chiar dacă nu va mirosi prea bine la întoarcere, el va fi mai relaxat. Gîndiţi-vă ce este mai bine pentru dvs.

Aţi fost avertizaţi să faceţi un compliment despre noua costumaţie a bibliotecarei? Vi s-a spus să nu întrerupeţi conversaţia bibliotecarilor? Nu numai că aţi ignorat aceasta, dar aţi şi comentat despre pauzele de masă şi de fumat. Permisul dumneavoastră de cititor este anulat !!!